Jak spędzić razem czas?

Kobieta w ciąży wielką wagę przywiązuje do bezpieczeństwa swojego rozwijającego się w brzuchu maleństwa. Często w tym czasie przyszłej mamie wydaje się, że wszelkie rozrywki mogą zaszkodzić dziecku. Tymczasem ciąża to nie choroba tylko stan fizjologiczny i znakomita większość rozsądnych rozrywek jest dobra i dla ciężarnej.

Jeśli zastanawiacie się z partnerem co fajnego robić w weekend i brakuje wam pomysłów spróbujcie wykorzystać coś z poniżej listy:

1. Załóż zoo czyli sobota z grami planszowymi. Zamiast wybierać się do zadymionej knajpy znajdźcie w swoim mieście lokal, gdzie można pograć w ciekawe gry planszowe. W większych miastach już wiele pubów i klubów ma w swojej ofercie dostęp do najfajniejszych gier. Możecie pograć tylko we dwoje lub poznać ludzi, którzy chętnie się do was przyłączą. Niektóre gry wymagają większej ilości graczy (np.: klasyk gatunku – Monopol czy Zooloretto, gra w której jesteś właścicielem zoo i musisz dbać o zwierzęta i budżet ogrodu, przyciągając tłumy zwiedzających). Kto wie, może wieczór z grami zaowocuje nowym, wspólnym hobby lub przyjaźnią na całe życie.

2. Sznur kormoranów czyli ciekawy spacer. Jeśli macie dosyć spacerów po parku spróbujcie znaleźć w swojej miejscowości lub okolicy ciekawe miejsce, gdzie możecie spędzić czas, a przy okazji dowiedzieć się interesujących rzeczy. Odwiedźcie rezerwat kormoranów (Kąty Rybackie, jezioro Czerwica i kilka innych), gdzie na świeżym (zdrowym dla Was i dziecka powietrzu!) będzie mogli obserwować życie tych przepięknych i rzadkich ptaków. Zaplanujcie wycieczkę do Bałtowa, gdzie w przepięknej scenerii obejrzysz naturalnej wielkości figury dinazaurów lub zobaczysz niesamowity Zwierzyniec Bałtowski – tutaj w naturalnych warunkach przechadzają się muflony, daniele i inne dzikie zwierzęta. Jeśli czujesz się ociężale – koniecznie odwiedź fokarium (na Helu) oprócz fajnego spaceru zyskasz pewność, że obłe jest piękne! Możecie także przypomnieć sobie dzieciństwo i odwiedzić najbliższe zoo, popodziwiać zwierzaki i osłodzić życie watą cukrową. Źródłem miłych wrażeń estetycznych będzie spacer bo ogrodzie botanicznym, gdzie nacieszycie oczy widokiem egzotycznych kwiatów.

3. Zawody sportowe czyli kibicować każdy może. Nie wszystkie sporty są dla ciężarnych dostępne i bezpieczne, ale możesz przecież kibicować! Zwłaszcza jeżeli Twój partner jest fanem sportu. Oczywiście, odradzamy znane z chuligańskich wybryków trybuny stadionów piłkarskich, ale już na kibicowanie Małyszowi i innym skoczkom gorąco Cię namawiamy. Możecie wybrać się również na zawody, którymi na co dzień się nie pasjonujecie – ot, z ciekawości: wyścigi konne, pokazy szybowców itp.

4. Podwyższamy IQ maleństwa czyli zasmakuj w Mozarcie. Pamiętaj, że od końca II trymestru ciąży Twoje maleństwo już słyszy, dlatego – to już będzie rozrywka dla Was trojga – zabierzcie je na koncert. Oczywiście nie namawiamy cię na szalone pogo podczas koncertu punkrockowego, ale spokojnie możesz odwiedzić filharmonię, operę, Festival Reggae (publiczność znana z pokojowego nastawienia), Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję”, czy inną imprezę związaną z tym gatunkiem muzyki, który lubicie.

5. Miś z okienka czyli wizyta w muzeum PRLu (i nie tylko…). Tak, wiemy – wizyta w muzeum nie brzmi ekscytująco i choć powoli w niepamięć odchodzą wielkie kapcie i zakaz dotykania eksponatów nadal muzeum kojarzy nam się ze śmiertelną nudą. Jest jednak kilka muzeum, w których bawić można się naprawdę dobrze np. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Muzeum PRLu w Kozłówce, Muzeum Guzików (Łowicz), Muzeum Papiernictwa (Konstancin Jeziorna, tutaj możecie własnoręcznie wykonać papier czerpany i mieć świetną pamiątkę dla potomka).

6. Siła klasyki czyli kino i teatr. Jeśli wybierzecie film, czy sztukę zgodnie z waszymi upodobaniami to zawsze będzie udana rozrywka i przyjemny wieczór. Spróbujcie jednak nie przesadzać z sensacją czy kinem wojennym – odgłosy wybuchów i serii z karabinów maszynowych mogą nieco zaniepokoić słyszące (II trymestr) maleństwo.