Przyszła mama do kosmetyczki

Wizyta u kosmetyczki to dla kobiety nie tylko kwestia dbania o urodę. To także odpoczynek, relaks, sposób na chandrę. Będąc w ciąży nie musisz rezygnować z tej przyjemności – z wielu zabiegów możesz korzystać w czasie oczekiwania na malucha. Przedstawiamy listę zabiegów, dzięki którym będziesz piękniejsza, a maluch bezpieczny.

Promienna twarz

 

Jeśli lubisz zabiegi na twarz, masz problem z zaskórnikami możesz zafundować swojej buzi zabiegi oczyszczające skórę twarzy. Doskonałe działanie mają preparaty ziołowe, które oczyszczają i wygładzają skórę. Możesz również korzystać z zabiegu mikrodermabrazji, czyli mechanicznego złuszczania naskórka. Kosmetyczka w czasie tego zabiegu ściera kolejne warstwy naskórka za pomocą specjalnych głowic ścierających pokrytych niewielkimi diamentowymi kryształkami. Dzięki temu zabiegowi twoja cera będzie promienna i świetlista.

Jeśli w czasie ciąży na twarzy pojawiły przebarwienia możesz do woli korzystać z zabiegów dotleniających skórę twarzy. Dzięki nim przebarwienia się rozjaśnią. Możesz delektować się bogactwem witamin i falwonoidów zbawczo działających na skórę, a zawartych w specjalistycznych maseczkach owocowych.

Do powyższych zabiegów możesz dołożyć masaż twarzy i szyi – dzięki tak poprawionemu ukrwieniu skóra nabierze pięknego zdrowego koloru. Dodatkowo poczujesz się rozluźniona, zrelaksowana, wolna od stresu.

Jeżeli lubisz podkreślać brwi i rzęsy henną, w ciąży nie musisz rezygnować z tej metody dbania o urodę – naturalne barwniki w niej zawarte nie są szkodliwe dla dziecka.

Zadbaj o nogi!

W ciąży bardzo często możesz mieć uczucie „ciężkich nóg”. Prawdziwą ulgą dla spuchniętych i obrzmiałych stóp będzie odpowiednia ich pielęgnacja: masaż, peeling i zabieg nawilżający. Kosmetyczka może wykonać masaż używając profesjonalnego chłodzącego kremu, dzięki czemu poczujesz się od razu lżejsza, wypoczęta i zwiewniejsza. Do tego dodaj pedikiur (i manikiur), który również możesz wykonać w ciąży. Wybierz tylko zaufany salon kosmetyczny, o dobrej renomie – dopytaj czy przybory są dobrze dezynfekowane, aby uniknąć ryzyka grzybicy. W miarę możliwości zrezygnuj z tych części zabiegu (np. z wycinania skórek), które wykonywane są ostrymi narzędziami, aby uniknąć skaleczenia i infekcji.

Przegnaj zmory!

Do kosmetyczki możesz także udać się na specjalistyczny zabieg ujędrniający, który zapobiegnie celullitisowi i rozstępom, bo jędrna elastyczna i nawilżona skóra dobrze dostosowuje się do zmieniających się rozmiarów. Jeśli ciąża nie jest zagrożona możesz poddać się dobroczynnemu działaniu masażu całego ciała. Koniecznie jednak powiedz kosmetyczce czy masażyście, że jesteś w ciąży, bowiem część zabiegów zwalczający rozstępy czy pomarańczową skórkę (np. popularny Beautytek czy V-Shape) niestety nie są dla przyszłych mam. Podobnie, musisz zrezygnować z zabiegów na bazie preparatów z kofeiną.

Na koniec – wizyta przyszłej mamy u kosmetyczki jest, jak najbardziej wskazana. Jednak zawsze informuj specjalistę o swoim odmiennym stanie, dobrze wówczas zabiegi najlepsze dla ciebie i bezpieczne dla malucha.