Piękna figura po ciąży!

Jak zrzucić zbędne kilogramy po ciąży? Najprościej – dbać, aby w ciąży przybyło ich dokładnie tyle ile potrzeba, dla bezpiecznego i prawidłowego przebiegu ciąży! Podpowiadamy jak to zrobić, ale podpowiadamy też jak się pozbyć kilogramów jeśli zdarzyło ci się pofolgować słynnym ciążowym zachciankom!

Jak zgubić zbędne kilogramy?

Może się zdarzyć, że w ciąży utyjesz znacznie więcej i powrót do wymarzonej figury przebiega nie tak idealnie. Co wtedy robić? Przede wszystkim – martwić się! Katowanie się zdjęciami Alicji Bachledy – Curuś trzy tygodnie po porodzie – surowo wzbronione!

Nie wpadaj w panikę – spokojnie przygotuj plan działania! Możesz wybrać się w tym celu do dietetyka, który ustawi dietę dokładnie pod twoim kątem. To dobre rozwiązanie ponieważ specjalista, po przeprowadzonym, bardzo wnikliwym wywiadzie opracuje dietę tylko pod twoim kątem. Weźmie pod uwagę fakt, że karmisz, twoje ulubione pory posiłków, ulubione smaki i dania, alergiczność składników. Tak opracowana dieta będzie przyjemnością, a nie katorgą. Poza tym będziesz miała świetny doping i motywację w postaci wizyt kontrolnych.

Jeśli zdecydujesz się na jedną z popularnych diet – pamiętaj, że restrykcyjna dieta kopenhaska czy 1000 kcal nie są dla ciebie. Ze względu na karmienie unikaj też monodiet (dieta jabłkowa, jagodowa itp). Najlepszą dietą będzie różnorodna i zdrowa dieta śródziemnomorska oparta na owocach warzywach, chudym mięsie i rybach. Zawsze sprawdza się rozsądne jedzenie 5 niewielkich, ale częstych i zróżnicowanych posiłków.

Zadbaj o skórę!

Podczas każdego odchudzanie niezbędne jest odpowiednie dbanie o ciało i skórę! Zdrowe nawyki, które przyswoiłaś w ciąży – masaż szorstką rękawicą, kosmetyki na rozstępy, nawilżenie skóry – kontynuuj po porodzie. Dzięki nim skóra będzie elastyczna, lepiej dostosowująca się do zmian objętości. Jeśli zaniedbasz tych prostych czynność możesz mieć kłopot z „nadmiarem” skóry na brzuchu. Dwa razy w tygodniu zastosuj peeling całego ciała – dzięki złuszczaniu martwego naskórka znacznie lepiej zostaną przyswojone aktywne składniki zawarte w kosmetykach.

Po prostu ćwicz!

Jak ważny dla zgrabnej sylwetki jest ruch nikogo nie trzeba przekonywać. Ważne abyś znalazła sposób ćwiczeń dobry dla siebie. Mogą to być dostępne w wielu punktach fitness specjalne zajęcia dla mam, które odbywają się z dziećmi. Jeśli lubisz ruch na świeżym powietrzu możesz spróbować znaleźć blisko swojego miejsca zamieszkania park ze ścieżką zdrowia – co raz więcej niewielkich miejscowości ma takie. To świetne rozwiązanie, wózek masz na oku i ćwiczysz, ćwiczysz, ćwiczysz! Ideałem jest ścieżka zdrowia jaką cieszy się park np. w Legnicy: ścieżka zdrowia połączona z placem zabaw dostosowanym do potrzeb maluchów już „okołorocznych”.

Także sam szybki 40 minutowy spacer z wózkiem kosztuje naprawdę sporo kalorii.

W najbliższym sklepie z zabawkami kup hula – hop (koszt 4 zł), przypomnij sobie jak byłaś małą dziewczynką i kręć! To prosty i tani sposób na newralgiczne części ciała: piękny brzuch, uda. Wykonuj proste brzuszki. Znajdź w domu sprzęty które mogą być wyposażeniem twojej domowej siłowni: ćwiczenia z krzesłem, skręty tułowia z opadem na ścianę. Te proste ćwiczenia zebrane w zestaw i wykonywane 2-3 razy w tygodniu po 40 minut sprawią, ze będziesz dumna ze swojej sylwetki!