Program Kapitał Ludzki jest właśnie dla Ciebie

Powrót do pracy. Te trzy słowa spędzają sen z powiek wielu mamom. Tym, które pragną pracować po odchowaniu dwójki z rzędu (czy więcej) – zwłaszcza. A może by tak do pracy nie iść? Spraw, aby to praca przyszła do Ciebie!

To nie jest trudne!

Pewnie myślisz, że to skomplikowane. Urzędnicy, którzy są odpowiedzialni za Europejskie Fundusze Społeczne (EFS) przewidzieli, że tak pomyślisz i stworzyli stronę internetową, która poprowadzi Cię za rękę. Na stronie im poświeconej zacznij od zakładki: Nabór wniosków, gdzie po wpisaniu interesującego Cię terminu i obszaru (tematycznego i regionalnego), w którym chcesz działać otrzymasz listę dostępnych dofinansowań, i zasad ich przyznawania.

W kolejnej zakładce: Szkolenia i konferencje, na tych samych niezwykle prostych zasadach, możesz odnaleźć interesujące Cię szkolenie, które może zostać sfinansowane z programów unijnych.

Dla kogo jest EFS?

W ramach EFS uruchomiony został m.in. Program Kapitał Ludzki, przeznaczony być może właśnie dla Ciebie. Został on stworzony z myślą o mamach, które zakończyły urlop wychowawczy, miały długą przerwę w pracy z powodu wychowywania dzieci, dla pań bezrobotnych, a także takich, które nie pracowały nigdy.

Co możesz uzyskać?

Na szkoleniu nauczysz się m.in.: pisać biznes plan, dostrzegać i analizować szanse i zagrożenia, prowadzić dokumentację.gospodarczej. Kurs jest obowiązkowy i… potrzebny! Wyszkoleni instruktorzy pokażą Ci także w ramach szkolenia jak założyć działalność gospodarczą. Poza tym poznasz kobiety w podobnej sytuacji – możecie nawzajem wspierać swoje pomysły, ale też znajdować ich słabsze strony i na takim szkoleniu skorygować.

Potem pozostaje już tylko złożenie wniosków i czekanie na rozstrzygnięcie. To trwa około dwóch tygodni. Szkolenie trwa tyleż samo. Dołóż do tego dwa tygodnie pracy koncepcyjnej, dopieszczania pomysłu, pisania biznesplanu i już po sześciu tygodniach masz własną, wymarzoną pracę!

Inną formą pomocy jest wsparcie pomostowe w wysokości od 6 do 12 tysięcy złotych wypłacane miesięcznie po rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Witaj szkoło!

W ramach Programu Kapitał Ludzki możesz także skorzystać z różnych szkoleń, które pomogą Ci się odnaleźć na ryku pracy: komputerowe, językowe, kosmetyczne.

Odwiedź stronę internetową: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl, lub Urząd Marszałkowski w Twoim województwie.