Zrób sobie płaski brzuch!

Płaski brzuch po porodzie? To niemożliwe, powiesz obserwując go w kilka dni po narodzinach swojego dziecka. Jeśli jednak zaczniesz ćwiczyć – a możesz sobie na to pozwolić 6 tygodni po porodzie naturalnym lub 12 po cesarskim cięciu – Twój brzuch szybko wróci do formy. Przedstawiamy Ci proste ćwiczenia na płaski brzuch.

 

Przygotuj się do ćwiczeń: załóż wygodną, luźną, niekrępującą ruchów odzież. Przewietrz pomieszczenie, w którym będziesz ćwiczyć. Przygotuj butelkę z wodą, podczas ćwiczeń rób przerwę tylko na łyk lub dwa. Większa ilość płynu może powodować nieprzyjemne skurcze. Rozłóż na podłodze karimatę lub materac czy matę do ćwiczeń i w ruch!

Ćwiczenie 1

Połóż się na plecach. Ugnij nogi w kolanach, stopy trzymając na podłożu. Lewą rękę ułóż na podłodze, prawą połóż z tyłu uniesionej głowy. Następnie połóż lewą stopę na prawym kolanie. Zbliżaj prawy łokieć do lewego kolana. Ćwiczenie powtórz 20 razy i zmień strony: prawa stopa na lewym kolanie i lewa dłoń z tyłu głowy.

Ćwiczenie 2

Połóż się na plecach, ręce włóż pod leżącą na podłodze głowę, a nogi ugnij w kolanach. Stopy oprzyj o podłoże rozstawiając je na szerokość bioder. Unoś głowę i łopatki. To ćwiczenie również powtórz 20 razy.

Ćwiczenie 3

Pozostań na plecach, ale tym razem nogi unieś do góry. Obie ręce trzymaj ułożone proste wzdłuż tułowia. Kolana skrzyżuj tak, aby stopy znajdowały się na linii bioder. Pupę oderwij od podłoża, a biodra podnieś do góry. Tak jak poprzednio ćwiczenie wykonaj 20 razy.

Ćwiczenie 4

To ostatnie ćwiczenie w pozycji leżącej. Pozostając na plecach, zegnij nogi w kolanach, a pośladki unieś do góry. To ważne – plecy i pupa muszą tworzyć linię ciągłą. Wyprostuj lewą nogę w powietrzu, następnie zegnij w kolanie i przyciągnij do klatki piersiowej. Powtórz 20 razy i zmień nogę.

Ćwiczenie 5

Pora na zmianę pozycji. Usiądź, ugnij lekko nogi, a z tyłu podeprzyj się obiema rękami. Następnie unieś i wyprostuj nogi naprzemian złączając je i rozłączając. Możesz także nie złączać nóg, tylko wykonywać „nożyce” – pionowe lub poziome.

Ćwiczenie 6

Wstań i stań w rozkroku. Lewą rękę, zgiętą w łokciu połóż na brzuchu. Drugą wyprostuj do góry i wykonaj skłon w bok. Dopiero jak poczujesz napięcie mięśni, zmień ręce i wykonuj skłony w drugą stronę.

Wszystkie ćwiczenia wykonuj w trzech seriach powtórzeń. Trenuj trzy razy w tygodniu, a będziesz cieszyć się zgrabnym brzuszkiem.