Jak się kochać w ciąży?

O tym, że seks w prawidłowo przebiegającej ciąży jest bezpieczny – już pisaliśmy. Dziś proponujemy Ci kilka wygodnych, bezpiecznych, sprawiających przyjemność Tobie i Twojemu partnerowi pozycji.

Nie będzie to zamknięty kanon – możecie wypróbowywać inne pomysły pod warunkiem stosowania zasady generalnej: żadnego uciskania brzucha i piersi. Zasadę tę respektują poniższe pozycje:

Na jeźdźca 
czyli wszystko pod kontrolą

Ty siedzisz na partnerze, on leży na plecach. Jesteście zwróceni do siebie twarzami, dlatego możecie łatwo się komunikować, a przy tym to Ty kontrolujesz sytuację! Poruszając się w górę i w dół sama wybierasz szybkość i głębokość penetracji. Możecie spróbować także jeźdźca także na siedząco – wówczas siadasz na kolanach siedzącego partnera. Ale nadal kontrolujesz sytuację.

Pod koniec ciąży wypróbujcie jeszcze inny wariant jeźdźca czyli jeźdźca odwróconego. Nadal siedzisz na partnerze, ale tyłem.

Na łyżeczkę 
czyli pozycja tylna boczna

Połóż się na boku, Twój partner niech ułoży się za tobą. Twoje plecy powinny stykać się z jego torsem. Pozycja na łyżeczkę jest taką, w której trudno się komunikować (oprócz jego szeptów do Twojego ucha), ale za to zapewnia niezwykłą bliskość, bo wasze ciała są złączone na całej długości. Jeśli partner będzie miał problemy z wsunięciem członka do pochwy możesz mu pomóc lekko podnosząc nogę.

Na klęcząco 
czyli pozycja tylna

Uklęknij (zadbaj jednak o to, abyś miała się o co oprzeć), za Tobą niech uklęknie partner. Tutaj partner kontroluje sytuację dyktując tempo współżycia, ale rekompensatą jest głęboka penetracja i możliwość pieszczenia łechtaczki.

Siła klasyki 
czyli pozycja klasyczna

Tę pozycję musicie lekko zmodyfikować. Partner nie może leżeć na Tobie, ale nad Tobą. Musi opierać się na łokciach – jeśli brzuszek jest jeszcze niewielki, lub na dłoniach – jeśli to końcówka ciąży, a brzuch jest pokaźnych rozmiarów. Aby być jeszcze bliżej możesz objąć partnera nogami.